Зеленський пропонує люструвати Порошенка, чиновників і нардепів з 2014 року


Президент України Володимир Зеленський пропонує розширити дію закону про люстрацію на президента, всіх депутатів, міністрів, секретаря Ради національної безпеки та оборони, а також інших високопосадовців, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Про це йдеться у його відеозверненні, розміщеному у Facebook.

«Нас звинувачують, що ми хочемо скасувати люстрацію, щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося відміняти люстрацію, ми пропонуємо її посилити», – заявив він.
За словами Зеленського, його команда напрацювала законопроект про розширення норм закону про очищення влади.

«Пропоную до переліку посад, які підпадають під люстрацію додати: президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету і Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2014-го по 19 травня 2019 року. Цей законопроект – тільки суспільна оцінка їхньої діяльності», – заявив він.

Зеленський висловив упевненість, що дії усіх вказаних осіб у майбутньому отримають і «справедливу юридичну оцінку».

За його словами, до такого рішення його підштовхнуло побачене за час перебування на посаді. «Я щодня спілкуюся з чиновниками різних рівнів і розумію: це – безнадійний діагноз. Біло-сині, червоно-білі, помаранчеві, бордові, рожеві – насправді вони всі однієї масті. Їм усім фіолетово!» – заявив Зеленський.

«Думаю, найменше, що можна зробити зараз, – назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою», – наголосив президент.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/zelenskyy-proponuye-liustruvaty-poroshenka-chynovnykiv-i-nardepiv-z-201/” Об этом сообщает unian.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя